Odpověď je velmi jednoduchá. Výrazně ubude nebo úplně zmizí počítačové viry a omezí se prostor pro hackery. Na změně základních pravidel vydělají všichni. Běžní uživatelé nebudou žít ve strachu z počítačových virů, administrátorům systémů ubude starostí s podivným chováním uživatelských zařízení i serverů a vydělají i firmy, které se věnují ICT bezpečnosti, ty se budou moci věnovat skutečné bezpečnosti a vyhodnocování kdo, co a kdy prováděl.

  Ve všech exaktních oborech je možné přesně popsat funkce a algoritmy. Takže je také možné přesně a jasně nastavit kontrolní pravidla. Máte chuť a zájem taková pravidla prosadit i v oblasti software??    
  Pokud ano, pomozte s prosazením Tří pravidel ICT bezpečnosti do praxe.

 

Dodržování tří pravidel ICT bezpečnosti zajistí, že v počítači nebo jiném zařízení uživatele bude SW s parametry, jaké vydal jeho tvůrce a počítačové viry nebudou moci manipulovat s SW.

 

  V pravidle číslo 3 je uvedeno, že operační systém nebo speciální bezpečnostní doplněk (např. antivirus v2.0) bude provádět kontrolu všech spouštěných systémových souborů a knihoven, které tyto soubory používají.  Takový postup zajistí, že v počitači, telefonu nebo jiném zařízení se budou spouštět pouze programy a jejich soubory, které mají vždy parametry přesně takové jaké určil výrobce a nikdo s obsahem programů nemanipuloval.  


  Tři pravidla ICT bezpečnosti neřeší všechny možné problémy, to je dobré přiznat.  Pokud bude logická nebo programátorská chyba v programu již od jeho autora, tak s tím používání Tří pravidel nic neudělají.  Tato pravidla, ale pomohou ohlídat, že přes takovou slabinu nebude útočník v systému instalovat nebo dokonce spouštět neznámý program.