Druhou možností je, že tvůrci virů najdou způsob jak jedenkrát spustit v napadeném počítači počítačový virus tím, že znají nějakou novou (zero-day) slabinu v programu nebo zneužijí důvěřivosti uživatele. Slabiny v počítačových programech byly, jsou a budou. Tvůrci se snaží jejich počet minimalizovat, ale s existencí zero-day slabin musíme počítat. Stejně tak musíme počítat s nezkušeností a možná i naivitou běžných uživatelů.

 

Když zabráníme počítačovým virům, aby se připojovaly k legálním souborům nebo jinak upravovaly tyto soubory, tak zmizí velká část počítačových virů. Když zabráníme tomu, aby se v systému spouštěly neznámé soubory, tak se odstraní prostor pro existenci počítačových virů a pro činnost počítačových podvodníků

 

  Počítačový virus je program, který dokáže šířit/ rozmnožovat sám sebe přidáním svého kódu do jiných programů.  Pro svoji existenci potřebuje počítačový virus podobně jako biologický viru hostitele - tedy jiný program, resp. soubor, který je součástí jiného programu.

Další informace naleznete například na Wikipedii - https://sk.wikipedia.org/wiki/Malware